wtorek, 13 listopada 2012

ciekawy film z siewiernego


Jeśli film nie otwiera się, należy  ściągnąć z sieci i zaistalować darmowy program  quicktime. System dostanie wówczas odpowiednie kodeki .Powinno wystarczyć.

Długo zastanawiałem się czy publikować w tym miejscu ten film. Ostatecznie  uznałem, że tak, bo mam z tym filmem mały problem. Nie jestem pewny co o nim myśleć.  Czy spokój, który widać w kadrach, to efekt zrezygnowanie, przerażenia tym co się stało? Czy strażacy widząc bezmiar zniszczeń samolotu zrezygnowali z szybkiej akcji ratunkowej? Gdzie są karetki pogotowia?  Nie chcę budować piętrowych struktur myślowych, choć kilka wniosków  zwiazanych z filmem nasuwa się bezwiednie.

Nie jestem także pewien kim jest  mężczyzna, który spokojnie kręci materiał ( może tylko robi zdjęcia)? Jest blisko, nikt mu nie przeszkadza. Zdaje się, że w ręce nie trzyma profesjonalnej kamery, tylko  amatorską. Nie na taśmę a na kartę pamięci, bądź z twardym dyskiem. Czy ktoś w Polsce widział materiał, który zrealizował ten człowiek? Gdzie są tem materiały?
Oglądałem film wiele razy. W mojej opinii,  wśród obecnych na lotnisku osób nie widać zdenerwowania, pośpiechu, z ekranu nie wyziera panika.  Człowiek nagrywający ( robiący zdjęcia) także nie ucieka przed ścigającymi go przedstawicielami rosyjskich służb. Nie widzę aby ktoś kogoś gonił. Autor  publikowanego przeze mnie filmu także, jakoś specjalnie nie kryje się z tym, że nagrywa. Jego także nikt nie ściga. Spokój. Dziwny to film, dziwna to sytuacja.

p.s
Film jest w kilku miejscach zacięty ponieważ edytowałem go w  w jakimś darmowym, amatorskim programie.

6 komentarzy:

 1. czy ten mężczyzna z kamerą to nie jest Wiśniewski?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale Pan ma jazdę! Jakie prochy Pan bierze!?
  Bzdury dotyczące artykułu na temat nowego filmu ze Smoleńska są porażające.

  Po pierwsze film nie jest nieznany. Był umieszczony kilka dni po katastrofie i szeroko komentowany (żałosne, że nawet nie zadał sobie Pan trudu aby to sprawdzić... jeśli Pan manipuluje to jeszcze gorzej o Panu świadczy).

  Po drugie osoba, która filmuje to operator TVP Info - słynny Sławomir Wiśniewski, który jest podejrzewany przez "Panu podobnych" o "współudział w zamachu". Dziwne, że nie zna Pan tak ważnej dla sprawy historii! Przecież Wiśniewski miał wyłączyć kamerę przed katastrofą TU 154. Trochę wysiłku leniuszku i... może powstanie kolejny sensacyjny artykuł o ...

  Tyle samo warte są pewnie Pańskie wypociny w innych tematach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szanowny anonimowy. nigdy noe powiedziałem, że to nowy film. Nie znam Pana wiśniewskiego, więc nie rozpoznaje go na tym filmie. odnoszę sie do zupełnie innych kwestii. pozdrawiam

   Usuń
 3. ten dokument jest a przynajmniej był dostępny w dłuższej wersji, dziwi mnie że końcówka owego filmiku jest ucięta, a ukazywała gościa w okularach popychającego kamerzystę (obaj mówili do siebie po rosyjsku). Ciekawe jest też to że orginalne wersje całkiem paru dokumentów są ciężkie lub nie do znalezienia w necie. Jak widać agentura dezinformacji i cenzury jest działającą instytucją rządu, za którą biernie płacimy my podatnicy.

  OdpowiedzUsuń
 4. No tu jest wysłuchanie przed Zespołem Parlamentarny, tego "nieznanego" kamerzysty

  http://www.youtube.com/watch?v=BP3lInh8yrg

  OdpowiedzUsuń